58 turniej Kids Volley

22.06.2014

Zakończenie sezonu 2013/2014 w rozgrywkach Kids Volley!

W dniu 22 czerwca w sali sportowej przy torze łyżwiarskim Stegny odbył się 58 turniej w rozgrywkach Kids Volley, które od ponad trzech lat organizowane są przez Szkółkę Siatkarską miniVolley i dedykowane są pamięci trenera Krzysztofa Kowalczyka

Turniej miał inną oprawę niż zwykłe turnieje, bo  był rozgrywany z okazji zakończenia sezonu 2013/2014 w formie siatkarskiego festynu z udziałem dzieci i ich rodziców, a sala "pękała w szwach":). 

Na początek tego okolicznościowego spotkania odbyła ceremonia wręczenia medali za ostatnią sesję Siatkarskiego Rankingu Dzieci w rozgrywkach Kids Volley. Laureaci otrzymali specjalnie tłoczone na rozgrywki Kids Volley imienne medale, które wręczali im najbliżsi Krzysztofa Kowalczyka żona Beata oraz synowie Marcin i Piotr. Medaliści otrzymali też nagrodę rzeczową w postaci planszowej gry Scrabble ufundowanej przez jednego z rodziców dzieci trenujących w Szkółce Siatkarskiej miniVolley.

Potem przyszedł czas na różne siatkarskie konkursy, w których o medale walczyli rodzice wspierani dzielnie przez swoje córki i synów. W pierwszej kolejności rozegrano konkursy w tzw. dziurę (należało trafić górnym odbiciem siatkarskim do kosza) oraz wyścigi na celność rzutu piłką i… podania nogą (to ukłon w stronę trwających mistrzostw świata w piłce nożnej). Emocji było co nie miara… każda mama i każdy tata walczyli z zapałem o jak najlepszy wynik. Niestety medale otrzymali tylko najlepsi :).

Po emocjach związanych z rywalizacją rodziców przyszedł czas na siatkarski konkurs dla dzieci. Podzieleni na kilkuosobowe zespoły najmłodsi adepci siatkówki rywalizowali w trzech konkurencjach: celność odbicia siatkarskiego, wyścigi sprawnościowe na torze przeszkód oraz turniej siatkarskich trójek. Całe siatkarskie spotkanie zakończyła ceremonia wręczenia medali. Zespoły, które uplasowały się poza podium otrzymał symboliczne słodkie nagrody pocieszenia.

Rozgrywki Kids Volley dedykowane od samego początku pamięci trenera Krzysztofa Kowalczyka trwają już ponad trzy lata i są rozgrywane w trakcie roku szkolnego średnio dwa razy w miesiącu. W sumie rozegrano dotychczas 58 turniejów. Organizatorzy zapowiadają od nowego roku szkolnego pewne zmiany w systemie rozgrywek, ale na szczegóły przyjdzie czas pod koniec wakacji.


Strona turnieju »
« Powrót